V týchto dňoch naše mesto navštívila štátna tajomníčka Ministerstva školstva SR Oľga Nachtmanová. Najprv ju prijal primátor mesta MUDr. Boris Hanuščak aby spolu pracovne prebrali aktuálne témy v oblasti školstva a možnosti medzinárodnej spolupráce.


Následne pani štátna tajomníčka spolu s generálnym riaditeľom Sekcie medzinárodnej spolupráce a európskych záležitostí Marekom Moškom navštívili Gymnázium Leonarda Stöckela kde predstavili študentom maturitného ročníka možnosť štúdia na prestížnych vysokých školách v Ruskej federácii.

V rámci deblokácie ruského dlhu môže 200 Slovákov začať vysokoškolské štúdium v Rusku, v nasledujúcom školskom roku je projekt určený pre 10 študentov s ukončeným stredoškolským vzdelaním. Hradené budú všetky náklady spojené so štúdiom a vzdelávať sa bude možné v odboroch zameraných najmä na jadrovú energetiku, fyziku, technológie a medicínu.

Študentov čaká špecializácia v riadení jadrových elektrární, jadrová fyzika zameraná na experimenty, teoretická jadrová fyzika, neutrónová fyzika, jadrové technológie či technológie výroby v oblasti rádiofarmák.

Pred zaujímavou prednáškou riaditeľ školy RNDr. Marcel Tribus predstavil vzácnej návšteve tím učiteľov, ktorí sú zapálení pre to, čo robia a sú ochotní pracovať nad rámec svojich povinností.

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Samospráva

Pozrite si tiež

Rezortný deň ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie v Bardejove

Vo štvrtok a piatok (22. – 23.2.2024) sa v Bardejove konal Rezortný deň ministerstva inves…