Domov Články Samospráva Aktuálne zo zasadnutia Mestského krízového štábu

Aktuálne zo zasadnutia Mestského krízového štábu

2 .
Komentáre vypnuté na Aktuálne zo zasadnutia Mestského krízového štábu
1,065

Dnes dopoludnia opätovne formou videokonferencie zasadal Mestský krízový štáb (MsKŠ).


Závery zasadnutia sa dajú zhrnúť do dvoch bodov:

-vzhľadom na vývoj epidemiologickej situácie v školských zariadeniach (stúpajúci trend pozitívne testovaných), kde je samospráva zriaďovateľom prijal MsKŠ rozhodnutie od zajtrajšieho dňa, t.j. od štvrtka 18. februára prejsť na dištančnú formu vzdelávania v Základnej škole na Wolkerovej ulici. Do karantény takisto prechádzajú ďalšie triedy v materskej škole na Komenského ulici 24 a v materskej škole na Nábrežnej ulici. Tento postup bol konzultovaný s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva a rozhodnutie bolo prijaté aj na základe jeho odporúčania,

-z iniciatívy samosprávy a v tesnej súčinnosti s Nemocnicou s poliklinikou sv. Jakuba v Bardejove sa pripravuje vakcinácia (očkovanie) pedagogických zamestnancov škôl a školských zariadení v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta. Momentálne intenzívne komunikujeme s NsP sv. Jakuba, n.o. Bardejov a pripravujeme detaily očkovania, ktoré by sa malo konať tento víkend, 20. a 21. februára t.r. vo Vakcinačnom centre nemocnice. Hneď, ako budú dohodnuté všetky detaily očkovania o jeho podrobnostiach vás budeme včas informovať.

-zároveň odporúčame tým, ktorí sa chcú, alebo potrebujú testovať na COVID-19, aby využili kapacity odberných miest, ktoré nie sú zriadené samosprávou, a na území mesta je ich niekoľko. Na niektoré sa dá prihlásiť aj prostredníctvom online rezervácie.

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Samospráva

Pozrite si tiež

Rezortný deň ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie v Bardejove

Vo štvrtok a piatok (22. – 23.2.2024) sa v Bardejove konal Rezortný deň ministerstva inves…