Domov Články Samospráva AKTUÁLNE informácie z krízového štábu k školám

AKTUÁLNE informácie z krízového štábu k školám

2 .
Komentáre vypnuté na AKTUÁLNE informácie z krízového štábu k školám
1,048

V súvislosti s negatívnym vývojom počtu nakazených vírusom Covid v meste a okrese Bardejov , na základe konzultácie s regionálnym epidemiológom, ako aj na základe záverov dnešného Mestského krízového štábu (MsKŠ) bude vyučovanie žiakov prvého stupňa ZŠ v zriaďovateľskej pôsobnosti Mesta prebiehať v pondelok 1.3.2021 dištančnou formou.


Po vyhodnotení dát z víkendového testovania, resp. po dnes avizovanom rozhodnutí vlády vás o ďalšom postupe budeme informovať. Plne si uvedomujeme – pričom so všetkou zodpovednosťou – potrebu a nevyhnutnosť vzdelávania najmä detí na prvom stupni prezenčnou formou.

Je to aj náš záujem a priorita , ale musíme dbať predovšetkým na ochranu ich zdravia, ochranu zdravia pedagógov a rodičov. Bardejov je dnes v bordovej fáze, a všetky doterajšie rozhodnutia MsKŠ sa ukázali ako rozumné a obozretné. Boli prínosom pre zvrátenie negatívneho vývoja pandemickej situácie v meste.

O ďalšom postupe vás budeme aktuálne informovať. Materské školy budú zatiaľ od pondelka 1.3.2021 fungovať v režime , ktorý vyžaduje aktuálne platný „školský semafor“ .

Ďakujeme za pochopenie – je to v záujme nás všetkých.

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Samospráva

Pozrite si tiež

Rezortný deň ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie v Bardejove

Vo štvrtok a piatok (22. – 23.2.2024) sa v Bardejove konal Rezortný deň ministerstva inves…