V nedeľu 7. apríla 2019 sa konala v priestoroch jedálne Hotelovej akadémie Pod Vinbargom Členská schôdza Miestnej organizácie Slovenského rybárskeho zväzu Bardejov. Táto členská schôdza sa do ich rybárskej histórie zapíš ako významný míľnik. Už 80 rokov sú bardejovskí rybári súčasťou organizovaného rybárstva na Slovensku.


Je to  80 rokov koncepčnej a cieľavedomej práce pri zveľaďovaní rybárskych revírov i náročného zápasu o ochranu a čistotu vôd. Aj preto členská schôdza prebiehala v dvoch častiach.

V prvej časti tak ako po iné roky bardejovskí rybári  bilancovali to, čo spoločne v priebehu minulého roka urobili v podmienkach svojej organizácie, pozreli sa na to čo sa udialo v SRZ a zároveň spoločne rozhodli o ďalších krokoch, ktoré povedú k rozvoju a obohateniu krásneho rybárskeho športu, chovu rýb i ochrany  prírody.

Druhá časť mala slávnostný raz a rybári si pripomenuli 80 rokov organizovaného rybárstva v Bardejove. Hodnotilo sa, spievalo, rozprávalo i oceňovalo.

Pri tejto príležitosti MO SRZ Bardejov vydala publikáciu – 80 rokov organizovaného rybárstva v Bardejove, v ktorej zmapovala vývoj rybárstva v Bardejove od stredoveku po súčasnosť.

Ako hostia sa členskej schôdze zúčastnili:Ing. Gabriel Zajtko – viceprezident Rady SRZ v Žiline, pán Daniel Hurný – hospodár VN Domaša, ale aj čestný člen SRZ a primátor Bardejova MUDr. Boris Hanuščak.

Načítať ďalšie súvisiace články
  • Expedičná kamera

    V piatok 19.04.2024 sme odštartovali ďalší ročník plný adrenalínu, dobrodružstva a zábavy …
  • Objavte Bardejov s priateľmi a rodinou

    Zážitkový víkend s osobnosťami Bardejova, dotykom s umením a gastro pochúťkami. Objavte Ba…
  • Karneval na ľade

    Fašiangy sa už tradične spájajú s obdobím plesov, zábav a neodmysliteľne k ním patria aj k…
Načítať viac informácií Zaujímavosti

Pozrite si tiež

Expedičná kamera

V piatok 19.04.2024 sme odštartovali ďalší ročník plný adrenalínu, dobrodružstva a zábavy …