V týchto dňoch naše mesto navštívila štátna tajomníčka Ministerstva školstva SR Oľga Nachtmanová. Najprv ju prijal primátor mesta MUDr. Boris Hanuščak aby spolu pracovne prebrali aktuálne témy v oblasti školstva a možnosti medzinárodnej spolupráce.


Následne pani štátna tajomníčka spolu s generálnym riaditeľom Sekcie medzinárodnej spolupráce a európskych záležitostí Marekom Moškom navštívili Gymnázium Leonarda Stöckela kde predstavili študentom maturitného ročníka možnosť štúdia na prestížnych vysokých školách v Ruskej federácii.

V rámci deblokácie ruského dlhu môže 200 Slovákov začať vysokoškolské štúdium v Rusku, v nasledujúcom školskom roku je projekt určený pre 10 študentov s ukončeným stredoškolským vzdelaním. Hradené budú všetky náklady spojené so štúdiom a vzdelávať sa bude možné v odboroch zameraných najmä na jadrovú energetiku, fyziku, technológie a medicínu.

Študentov čaká špecializácia v riadení jadrových elektrární, jadrová fyzika zameraná na experimenty, teoretická jadrová fyzika, neutrónová fyzika, jadrové technológie či technológie výroby v oblasti rádiofarmák.

Pred zaujímavou prednáškou riaditeľ školy RNDr. Marcel Tribus predstavil vzácnej návšteve tím učiteľov, ktorí sú zapálení pre to, čo robia a sú ochotní pracovať nad rámec svojich povinností.

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Samospráva

Pozrite si tiež

Environmentálne riešenia ako nevyhnutná investícia do našej budúcnosti

Počas ostatného výjazdového zasadnutia Vlády Slovenskej republiky v Bardejove (10. apríla)…